Jak si vybrat vodní dýmku?

Nejdůležitějším faktorem je určitě vzhled - dýmka vám bude zdobit obývací místnost nebo kancelář a je důležité aby se vám líbila. Vybírat můžete z různých materiálů, tvarů, velikostí a barev. 

Další faktor který určitě budete řešit je cena - doporučujeme vám si vybrat vodní dýmku která není vyrobená z hliníku ale tu která je vyrobená z nerezu. Základní nerezová dýmka se jmenuje Stick / Basic - mezi dýmkaři se říká tyč. Nerezové dýmky jsou o trochu dražší dýmky ale ta investice se vyplatí a to hned z několika důvodů. 

1. Nerezové dýmky se nerozbíjejí - není totiž na nich většinou nic co by se mohlo rozbít, mají spojení těla s vázou pomocí těsnění a jediné co se může rozbít je váza - díky velkému výběru váz a konkurenci mezi nimi jsou ceny váz na těsnění velice nízké. Hliníkové dýmky mají často spojení na click systém - vázu si musíte koupit originální a levné většinou nebývají. 

 2. Hliníkové dýmky stojí sice méně, no také méně vydrží. Hliník je velice měkký kov a závity se nedají vyrobit tak přesné a odolné a častým používáním se můžou závity poškodit. Řešením je potom lepení na pevno a nebo koupě nové dýmky. 

 3. Pokud by vás dýmkaření omrzelo nebo by jste si pořizovali novou dýmku z jakéhokoliv důvodu, nerezovou dýmku nebude takový problém prodat v dýmkařských skupinách. Hliníkovou dýmku tam prodáte velmi těžko, protože ostatní dýmkaři si s nimi zažili své.

Teď když máte vybráno jakou dýmku by jste chtěli, musíte zjistit co obsahuje balení. Většina vodních dýmek se prodává zvlášť bez vázy a dalšího příslušenství, vše zjistíte v popisku dýmky. Jedna z možností je navštívit kategorii SETY a podívat se jestli tam není od nás sestavený set s vaší dýmkou. Pokud tam je a líbí se vám, můžete si koupit už hotový set a stačí už jen vybrat uhlíky a tabák. Pokud tam set s vaší dýmkou není nebo se vám na něj něco nelíbí, musíte si sestavit dýmku sami. 

Pokud nemáte ještě žádné příslušenství, budete potřebova na začátek pár věcí navíc které už si později nebudete muset dokupovat. Dýmka se skládá z těla dýmky, vázy, korunky, ke korunce patří ještě nějaké HMS které nám bude držet uhlíky nad korunkou - může to být alobal jako za starých časů nebo něco lepšího co nám ulehčí práci, dále hadice a náustek. Náustek a hadice bývají součástí skoro u všech výrobců ale doporučujeme zkontrolovat. Dýmku máme sestavenou, přesuneme se na příslušenství. 

Jednoznačně si musíte pořídit kleště - holou rukou žhavé uhlíky přenášet nejde. Než si vyberete kleště, doporučujeme si vybrat uhlíky a poté žhavič - některé značky mají totiž v balení základní kleště takže si je nemusíte kupovat zvlášť. Nesmíme zapomenout na náplň do korunky v kategorii Tabák.  Teď už máme to nejnutnější a můžete si užít vodní dýmku. 

Ostatní příslušenství které jsem zatím nezmínili není potřeba kupovat k fungovaní vodní dýmky. Jsou to věci které nám jen ulehčí fungovaní (štětka na čištění vázy) nebo zpříjemní atmosféru ( svítící podstavec pod dýmku). Doufáme že jsme vám tímto článkem pomohli při výběru vodní dýmky. Nezapomeňte že funguje i jako prodejna kde vám velice rádi ukážeme všechny naše produkty. Nebojte se nám napsat ať už emailem nebo na sociálních sítích. 

Zpět do obchodu